INOVA AL - Protipovodňová liniová zábrana - se spodní stavbou

Realizace

Prohlédnout

Pomůžeme vám

Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího řešení.

NAPIŠTE NÁM

Liniové mobilní hrazení vytvoří libovolně dlouhou svislou stěnu, schopnou zadržet a odklonit povodňovou vlnu i stojací vodu vzdutých hladin řek. Chrání územní celky, převážně obydlených části měst a obcí, ale i samostatné budovy.

Popis produktu

INSTALACE BEZ MECHANIZACE

4 muži zvládnou postavit 100 m dlouhou a 1 m vysokou mobilní stěnu za 1-2 hodiny bez použití mechanizace, takže během povodních i v těžko dostupných místech.

PRO KAŽDÝ TERÉN

V porovnání například s pytli s pískem je řešení zábran INOVA AL ve všech směrech ekonomičtější, ekologičtější, efektivnější a spolehlivější.

VÝŠKA AŽ 5 METRŮ

Zábranu INOVA Al je možné postavit v neomezené délce a její certifikovaná výška je až 5 metrů.

CERTIFIKACE

Liniová mobilní zábrana INOVA AL byla testována a certifikována na odolnost vůči průsaku vody a mechanickou odolnost až do výšky hladiny vody 5m.

Parametry produktu

Boční vedení

Boční vedení je tvořeno speciálním hliníkovým U-profilem s vertikálně vloženým těsněním z EPDM pryže. je nezbytné pro zahájení nebo ukončení liniové stěny a existuje několik variant, přičemž jsou dvě základní - zabetonované a dodatečně kotvené na stávající stěnu nebo objekt. Proti poškození v době, kdy nejsou namontovány mobilní prvky, je boční vedení chráněno hliníkovým krytem.

Sloupek

Hliníkové sloupky rozčleňují mobilní zeď na menší úseky. Podle situace jsou i rohové sloupky v přesně požadovaném úhlu. Sloupek se připevňuje šrouby ke kotevní patce. Od výšky 2,4 m se používá sloupek se záporou. Všechny typy sloupků je možné instalovat bez jakékoliv mechanizace, přičemž maximální výška sloupku dosahuje 5 m.

Hradidlo

Základem systému jsou profilovaná hliníková hradidla, která mají výborné mechanické vlastnosti při nízké hmotnosti. Vsouvají se mezi jednotlivé sloupky nebo boční vedení. Jako první se instaluje vždy speciální spodní hradidlo, které má navíc prahové mikroporézní těsnění, schopné vyrovnat i větší nerovnosti do 15 mm. Délka hradidla se volí podle požadovaného zatížení, obvykle v rozmezí od cca 1 m do 4 m.

Kotevní patka

Kotevní patka je pevný prvek systému na niž se montují sloupky. Typ patky závisí právě na typu sloupku. Patka je vyrobena z nerezového materiálu a její spodní část je přivařena k armování spodní stavby systému a následně zabetonovaná.

Přítlak

Aby bylo dosaženo maximální těsnosti hrazení, vsunutá hradidla se stlačují přítlaky, které se instalují zasunutím do drážky sloupku nebo bočního vedení a následným utažením. Existuje několik typů přítlaků pro sloupky i boční vedení, včetně uzamykatelné verze zabraňující nechtěně demontáži.

Máte jasno a zajímá vás cena?
Chcete poradit s výběrem?

Napište nám a my se vám ozveme zpět.
Chcete být pravidelně informováni o novinkách a produktech JaP-Jacina?
Customer Care Team
Hi there
How can i help you today?
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Kariéra