Protipožární vrata rolovací EW

Naše realizace

Prohlédnout

Pomůžeme vám

Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího řešení.

NAPIŠTE NÁM

Protipožární rolovací vrata jsou vždy vybavena elektrickým motorem a slouží jak k požárnímu tak i fyzickému oddělení dvou prostorů s malou četností průjezdů. Vzhledem ke kombinaci těchto dvou funkcí a přijatelnou cenou jsou tyto požární rolovací vrata velice často používána hlavně v průmyslových objektech.

Popis produktu

Rolovací vrata jsou určena k oddělení požárních úseků uvnitř hal a budov. Lamely vratového křídla se navíjejí na hřídel, která zabírá relativně malý prostor v nadpraží. Díky tomu lze rolovací vrata umístit téměř do jakéhokoli otvoru. Navíc při své jednoduché konstrukci splňují rolovací vrata poměrně vysoké nároky požární odolnosti. Požárně odolná vrata vyrábíme na zakázku podle požadovaných rozměrů stavebního otvoru. Vrata je možno dodat i se skrápěním v požární odolnosti EI 30 až EI 90. Tato varianta platí pouze pro Českou republiku.

Protipožární odolnost EW15 – EW90

Běžně jsou vrata určena pro zabudování do vnitřního prostředí, kde slouží jako požární uzávěry rozdělující jednotlivé požární úseky. V případě zabudování do obvodového pláště budovy, musí být vrata úplně chráněna proti povětrnostním podmínkám např. přístřeškem, zádveřím apod., jelikož charakteristiky  jako je vodotěsnost, odolnost proti zatížení větrem, součinitel prostupu tepla a průvzdušnost nebyly určeny, respektive jim byla určena třída 0.

Rolovací vrata jsou testována a certifikována nezávislými institucemi a splňují požadavky norem EN 13241:2003+A2:2016 a EN 16034:2014. Jednotlivé komponenty(mimo pohonu a řídicí jednotky) vyrábíme v našem výrobním závodě podle systému managementu kvality ČSN EN ISO 9001:2020 a ČSN EN ISO 14001:2020.

Bezpečnostní prvky

Na spodní hraně vratového křídla je připevněna bezpečnostní kontaktní lišta. Pokud se při běžném provozu během zavírání vrata dostanou do nechtěného kontaktu s překážkou, dojde k obrácení směru pohybu vratového křídla. V případě poplachu se vrata samovolně uzavřou signálem z EPS, kouřového nebo teplotního čidla. Rolovací vrata jsou vybavena elektropohonem s integrovanou pádovou brzdou. Součástí pohonu je záložní zdroj, kterým je zajištěno uzavření vrat v případě výpadku elektrického proudu. Velikost pohonu a pádové brzdy je vždy dimenzována podle hmotnosti nábalu dané zakázky.

Vratové lamely

Vratové křídlo je tvořeno dvoustěnnými vodorovnými lamelami, které jsou spojeny pomocí zámků. Lamely jsou vyplněny minerální vlnou. Vratové křídlo se pohybuje ve vodicích kolejnicích a navíjí se na hřídel. Nábal je upevněn na nosných konzolách. Vratové křídlo dosahuje rychlosti0,15 m / 1 s. Standardně jsou vrata vyrobena z pozinkovaného plechu. Na přání zákazníka lze výrobek dodat s barevnou povrchovou úpravou dle vzorníku RAL.

Řídící jednotka

V běžném provozu se vrata otvírají a uzavírají pomocí tlačítek na řídicí jednotce impulsní aktivací.

Parametry produktu

Protipožární průmyslová vrata jsou vyráběna podle konkrétních požadavků na funkčnost a rozměrové řešení.

Technické údaje:

 • Požární odolnost: EW 15, 30, 45, 60, 90
 • Konstrukce: DP1
 • Samozavírání: C2 (10 000 cyklů)
 • Materiál nosné stěny: beton, pórobeton, zdivo(min. tloušťka 250 mm),ocelová konstrukce s protipožární úpravou

Rozměry vrat EW 15 - EW 90:

 • Min.:  š. 2 000 mm x v. 2 510 mm
 • Max.: š. 5 000 mm x v. 5 000 mm
 •           š. 6 000 mm x v. 4 000 mm
 •           š. 4 000 mm x v. 6 000 mm

Příplatkové vybavení:

 • Kryt nábalu
 • Klíčový spínač
 • Fotobuňky
 • Barevné lakování dle vzorníku RAL
 • Kouřový hlásič
 • Teplotní hlásič
 • Světelná signalizace
 • Zvuková signalizace

Máte jasno a zajímá vás cena?
Chcete poradit s výběrem?

Napište nám a my se vám ozveme zpět.
Chcete být pravidelně informováni o novinkách a produktech JaP-Jacina?
Customer Care Team
Hi there
How can i help you today?
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Kariéra