Průmyslová rychloběžná vrata

Naše realizace

Prohlédnout

Pomůžeme vám

Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího řešení.

NAPIŠTE NÁM

Dokumentace

-

Průmyslová rychloběžná vrata nacházejí v poslední době v oblasti průmyslu stále častější využití. Souvisí to zejména s úsporami tepla, ale i s dodržováním čistoty pracovního prostředí. Nabízíme vrata plná, s transparentním pruhem nebo okny, případně se zvýšenou propustností světla po celé ploše vrat, dále také vrata potisknutelná vlastním motivem.

Popis produktu

U těchto průmyslových vrat je velmi důležité správě zvolit způsob aktivace, který může být opět různorodý – od tlačítka přes dálkové ovládání, indukční smyčku, světelný paprsek nebo radar. Zavírání probíhá vesměs automaticky po uplynutí nastaveného času.

Konstrukční řešení

  • Konstrukčně se převážně jedná o rychlonavíjecí vrata, které se navíjejí nahoru nebo do stran. Vratová výplň je tvořena odolnou PVC tkaninou s průhledným pásem.
  • Otevírací rychlosti se pohybují od 0,8 do 3 m/s.
  • Pro výběr vhodného vratového systému musíme rozlišovat vrata interiérová a exteriérová.

Exteriérová rychloběžná vrata

Hospodárná vrata s výplní o síle 1,5 mm. Opticky ladící hliníkové profily a především vratových křídel zaručují stabilitu a vysokou těsnost vrat. Díky profilům, vyztužujícím výplň proti působení větru, odolávají vrata zátěži větru do rychlosti až 70 km/h. Frekvenční měnič vrat je 1,1 kW. Standardně jsou vrata vybavena spodní vyrážecí lištou s bezpečnostním paprskem.  Vrata lze dodat v pěti standardních barvách, dle výběru. Standardně s FU-řízením, foliové tlačítko Otevřít-Stop-Zavřít, nouzový vypínač, připojovací kabel s CEE zástrčkou, integrované automatické zavírání světelná závora ke kontrole jízdní trasy u bočních kolejnic, samokontrolní zabezpečení uzavírací hrany.

Interiérová rychloběžná vrata

Vrata s nehlučným provozem pro prostory se silným průvanem. V halách s nízkou hladinou hluku musejí vrata vydávat málo hluku a i při silném průvanu se musejí pohybovat rychle a spolehlivě. Proto jsou vrata vybaven výztuhami proti větru z pružinové oceli, které vratům dodávají nutnou pevnost pláště. Pomocí volitelného řízení s frekvenčním měničem dosahují tato vrata rychlosti až 3 m/s. Standardně jsou vrata vybavena spodní vyrážecí lištou s bezpečnostním paprskem.  Vrata lze dodat v pěti standardních barvách, dle výběru. Nouzové otevírání ruční klikou nebo automatické otevírání vrat pomocí USV při výpadku proudu (FU řízení, 230 V )

Bezpečnost

Bezpečnost u rychloběžných vrat je velice důležitá. Ve většině případů se používá bezpečnostní kontaktní lišta a bezpečnostní optozávora z jedné nebo z obou stran vratového otvoru. U automatického i ručního ovládání jsou vrata vybavená bezpečnostní fotobuňkou v rovině vrat a tlakovou lištou.

Stavební připravenost

Rychloběžná vrata jsou montována za nebo na hotový začištěný otvor a na hotovou podlahu. Před započetím montážních prací musí být připraveno staveniště dle našich pokynů tj. dodržet velikost předepsaného - dohodnutého začištěného stavebního otvoru. zajistit možnost upevnění vodících kolejnic do pevného podkladu (v případě zaklopení sádrokartonem je nutná konzultace s technikem firmy), dále musí být pevné ostění a pevné nadpraží, tak aby montážní práce mohly být provedeny bez přerušení.
Pozn.: v místě ostění (ve zdi) a v místě nadpraží (ve zdi) nesmí být vedena žádná elektroinstalace, voda, topení aj., jinak je nutná konzultace s technikem firmy.

Parametry produktu

Vrata jsou vyráběna podle konkrétních požadavků na funkčnost a rozměrové řešení.

Máte jasno a zajímá vás cena?
Chcete poradit s výběrem?

Napište nám a my se vám ozveme zpět.
Chcete být pravidelně informováni o novinkách a produktech JaP-Jacina?
Customer Care Team
Hi there
How can i help you today?
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Kariéra